3 způsoby, jak získat peníze na rozvoj podnikání

Spousta podnikatelů se dostane do bodu, kdy se jim daří, ale bez finanční injekce nemohou business posunout dál. Jste v podobné situaci a přemýšlíte nad tím, kde vzít peníze na nákup nového vybavení, nábor nových zaměstnanců, rozšíření inventáře či jiné záležitosti související s podnikáním? Pravděpodobně si nakonec vyberte některou z následujících možností.

Půjčka od rodiny či přátel

Máte ve svém okolí někoho, kdo by vám ochotně půjčil bezúročně? Na první pohled se taková nabídka jeví jako bezkonkurenční, ale pokud se na ní podíváte z jiného úhlu, nemusí být právě ideální: je třeba si uvědomit, že půjčování mezi příbuzenstvem a přáteli může vést k rozvrácení vzájemných vztahů. Proto je na místě ujasnit podmínky a sepsat regulérní smlouvu.

Půjčka v bance

Banka je synonymem pro spolehlivou instituci a bankovní úvěry vždy platily za produkty s nejvýhodnějšími podmínkami. Platí to i dnes, ale podnikatelé mají při žádosti o půjčku poměrně složitou pozici. Většinou musí dokládat potvrzení o bezdlužnosti na daních a sociálním pojištění, finanční výkazy, výkazy zisků ztrát a platná daňová přiznání (často i za dva či více období). Jinými slovy: získat bankovní podnikatelskou půjčku je složitější a časově náročnější než úvěr od nebankovní společnosti.

Půjčka od nebankovní společnosti

Závěr patří půjčkám od renomovaných nebankovních poskytovatelů. Neprávem podceňované a často i obávané nebankovní půjčky mohou být levnější než bankovní konkurence, a navíc je lze získat podstatně dříve. Dobrým příkladem je rychlá půjčka od Ferratum Business – poskytovatel rozhoduje o (ne)schválení pouze na základě hotovostního toku, a to obvykle během jednoho pracovního dne. Podmínky jsou transparentní a bez jakýchkoliv „háčků“.

Jak se nakonec rozhodnete, je na vás. Přejeme šťastnou ruku a mnoho úspěchů v podnikání.

About The Author

Pan Burns se ve financích vyzná jako nikdo jiný a rád vám poradí. Nebojte se ho na cokoliv zeptat. Ostatně koho jiného, než nejbohatšího obyvatele Springfieldu.

Related posts

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde