Hledáte způsob, jak efektivně uložit volné peníze? Investiční zlato je jasná volba

Během loňského roku stoupla cena zlata o více než 13 %, což však není jediný důvod, proč se spousta lidí rozhoduje pro investici volných peněžních prostředků do zlata. Investiční zlato představuje také ochranu proti geopolitickým rizikům a inflaci. Světová rada pro zlato (WGC) navíc podotkla, že žlutému kovu se bude dařit i nadále. V následujících řádcích vám představíme přednosti tohoto drahého kovu.

Od poslední ekonomické krize došlo k obrovskému ekonomickému růstu, přičemž se daří jak Evropě, tak i Spojeným státům a Asii. Stejně tak mají rostoucí trend i drahé kovy, zejména tedy investiční zlato.

Proč je investiční zlato tak oblíbené?

Drahé kovy negenerují okamžitý výnos, ale doporučují se v okamžiku, kdy máte volné finanční prostředky, které neplánujete delší dobu využívat. V některých chvílích se investiční zlato dostává na zajímavé hodnoty, jindy jeho cena krátkodobě klesá, což je na investičním trhu naprosto normální.

Investiční zlato vás zabezpečí na penzi, nebo v něm můžete spořit. Kdykoliv pak budete chtít, ihned zlato můžete proměnit na peníze, protože specializovaní prodejci samozřejmě zlato i vykupují za aktuální ceny.

Kde koupit investiční zlato?

Jestliže tedy chcete koupit investiční slitky či mince, obraťte se na specializované obchody. Nejstaršího, zároveň i největšího dovozce investičního zlata najdete v pražském Obecním domě nacházejícím se na náměstí Republiky. Dováží výhradně značkové švýcarské slitky, a to od Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich. Přehled všech dostupných velikostí najdete na webové stránce zlate-mince.cz.

Investiční zlato je osvobozeno od daní, nemusíte nic hlásit ani úřadům, ani se legitimovat. Jediné omezení nastává v okamžiku, pokud platíte v hotovosti, protože prodejci nemohou přijmout hotovostní platbu, která je větší než hodnota 250 gramů zlata, což je něco málo přes 200 tisíc korun.

About The Author

Pan Burns se ve financích vyzná jako nikdo jiný a rád vám poradí. Nebojte se ho na cokoliv zeptat. Ostatně koho jiného, než nejbohatšího obyvatele Springfieldu.

Related posts

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde