LED žárovky: Dobrá volba pro domácnost i firmu

Pokud jste ještě ”starožitné” žárovky s vláknem nevyměnili za moderní LED technologii, neměli byste dlouho čekat. Čas jsou peníze a v případě úsporného osvětlení to platí dvojnásob. Light emitting diode je ekonomická a zároveň velmi praktická volba. Ročně díky ní můžete ušetřit až tisíce korun za elektřinu.

LED osvětlení vás p nířesvědčí množstvím výhod

Hlavní výhodou LED žárovky oproti klasickému zdroji světla je minimální spotřeba energie. Běžné žárovky jsou za zenitem a není důvod se k ním vracet. LEDky jsou až o 90 % úspornější při srovnatelné kvalitě osvětlení a podle mnoha odborníků jde navíc o přirozené světlo, které je pro lidský zrak lepší. Naše oči se takovému světlu lépe přizpůsobují.

K dalším výhodám LED osvětlení patří velmi dlouhá životnost. Pokud jste si zvykli měnit žárovky v pravidelných intervalech, překvapí vás, že se o LEDky nebudete muset starat po mnoho dlouhých let. Namontujete je a budou svítit desítky tisíc hodin. Životnost kolem 50000 hodin není nic výjimečného, což v domácnosti či v kanceláři znamená mnoho let bezstarostného provozu.

LED svítidla jsou stavěná na časté zapínání a vypínání, jsou nadstandardně odolná proti otřesům, a když spadnou na zem, většinou se nerozbíjí. A bude se vám zamlouvat i to, že bezprostředně po zapnutí svítí na plný výkon.

Mají LED žárovky nevýhody?

Nic není dokonalé a také v případě LED osvětlení musíme zmínit určitou nevýhodou. Tou je vyšší pořizovací cena oproti běžným žárovkám. Ale na druhou stranu však vydrží podstatně déle a v konečném součtu je výrazně levnější. Ceny žárovek a dalších zdrojů světla na bázi LED technologie v posledních letech výrazně klesají a investice se tedy rozhodně vyplatí.

Vyberte si to správné osvětlení

LED svítidla nejsou pouze žárovky, ale také trubice, panely, reflektory a další typy včetně nouzových svítidel – https://www.ledakce.cz/nouzova-led-svitidla/, Nabídka je široká a určitě v ní najdete to, co potřebuje. Po kvalitních LEDkách se můžete poohlédnout například na ledakce.cz, kde je seženete za skvělé ceny.

About The Author

Pan Burns se ve financích vyzná jako nikdo jiný a rád vám poradí. Nebojte se ho na cokoliv zeptat. Ostatně koho jiného, než nejbohatšího obyvatele Springfieldu.

Related posts

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich