Mark Cuban – číšník, co nyní disponuje obrovským jměním

Čalouník a jeho žena, která nemohla sehnat stabilní zaměstnání přivedli na svět před 58 lety Marka Cubana. Vyrůstal v naprosto běžných podmínkách na pittsburgském předměstí v rukách rodičů ze střední třídy. Netrpěli hladem, měli co na sebe a občasně vyrazili na zaslouženou dovolenou. Nikdo by ani v nejskrytějších představách nepředpokládal, že z Marka vyroste zdatný investor. Ihned jakmile vystudoval univerzitu v Indianě, okamžitě zamířil do Dallasu.

V tomto městě se se svými kamarády nastěhoval do třípokojového bytu a začal svou dráhu jako klasický číšník v tradiční restauraci. Jeho skryté ambice a semínko touhy po lepším životě mu neustále napovídaly, že to není ta správná cesta. Svůj první milion dolarů vydělal Mark již ve svých 32 letech, kdy společnosti CompuServe odprodal svou společnost MicroSolutions zaměřující se na systémovou integraci a prodej softwaru.

Další úspěch o deset let později

Mark samozřejmě nezanevřel a pracoval ještě intenzivněji. Vytvořil internetovou stránku Broadcast.com, která poskytovala služby v rámci videostreamingu. Tu v dobách největší slávy odkoupila společnost Yahoo za neuvěřitelných 6 miliard dolarů. Z Marka se tak stal miliardář a otevřel se mu svět plnou náručí. Život bez povinností mu přes hlavu nepřerostl – naopak jich přibylo. Aktuálně vlastní basketbalový tým Dallas Mavericks, síť kin Landmark Theathres nebo filmového distributora Magnolia Pictures.

Kdy podle Marka máte dostatek peněz?

Dostatek peněz máte ve chvíli, kdy přestanete řešit účty, nerozptylují vás výdaje a nemusíte přemýšlet o tom, že by bylo nutné nastoupit do práce. A přesně takový život podle jeho slov aktuálně prožívá. Jakmile si můžete dovolit koupit svůj osobní tryskáč, už se pro vás žádná vzdálenost nestane překážkou. K ziskům, ale i zároveň obrovským ztrátám se dá přijít i na finančním trhu, jedná se o aktuálně jednu z nejmodernějších oblastí v rámci online trading.

About The Author

Pan Burns se ve financích vyzná jako nikdo jiný a rád vám poradí. Nebojte se ho na cokoliv zeptat. Ostatně koho jiného, než nejbohatšího obyvatele Springfieldu.

Related posts

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich